Ekonomi

Hüner Global Lojistik Binek Araç Filosunu Elektrikli Araçlara Dönüştürdü

Türkiye’nin en fazla sevkiyatını yurt dışına gerçekleştiren lojistik şirketi, binek araç filosunu elektrikli otomobile dönüştürdü.

Hüner Global Lojistik, araç filosunu yüzde 30’u yüzde 100 elektrikli Renault Megane E-Tech ile elektriğe dönüştürerek çevre dostu ve öncü kimliğiyle sektörde fark yarattı. Koçaslanlar Motorlu Araçlar ayrıca satın aldığı 30 elektrikli otomobil için Burdur Akaçaköy Hatıra Ormanı’na 30 ağaç fidanı bağışladı. Koçaslan yetkilileri, Hüner ve HNR Lojistik gibi marka değeri yüksek ve uluslararası faaliyetleri olan bir grupla yaptıkları işbirliklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Hnr Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Arda Hüner, Koçaslanlar ile yaptıkları iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Grup olarak çevre dostu yatırımlara devam edeceğiz. Bu dönüşüm de buna yönelik bir adımdı.”

Hüner Global Lojistik Genel Müdürü Ercan Kulaksız, 40 yıllık otomotiv tecrübesiyle kendilerine destek veren Koçaslanlar ailesine teşekkür ederek, “Fosil yakıt kaynaklarının hızla azalması ve küresel ısınma, elektrikli araçlara olan eğilimi artırdı. Lojistik grubu olarak bu yola çıktık. Bu dönüşüme erken bir adım attık ve departman olarak çevreye saygılı olma misyonumuzu gerçekleştirdik.” Ticari araçların yanı sıra binek araçlarda da ileri teknoloji ve kullanıcı dostu ekipmanları yakından yaratmaya ve kullanmaya devam ediyoruz ve bunları kullanmayı tercih ediyoruz. Önümüzdeki iki yıl içinde mevcut filomuzun yarısından fazlasını elektrikli traktörlerle değiştireceğiz. Ayrıca Ankara’da inşaatı devam eden lojistik kampüsümüze de, “1,5 KWh’lik güneş enerjisi santrali inşa ediyoruz” dedi.

İşbirliğinden gurur duyduklarını belirten Koçaslanlar Motorlu Araçlar Genel Müdürü Didem Aras, “Türkiye’de elektrikli otomobile dönüşüm beklenenden çok daha hızlı gerçekleşiyor. Zorlu ekonomik ve çevresel koşullar bu dönüşümün itici gücü. Dönüşüm için seçtikleri Renault Megane E-Tech kendi segmentinde.” Lider tasarımıyla da geleceğe göz kırpıyor. 60 KWH ince tasarımlı bataryası ile 450 kilometre menzile sahip. 160 KW/220 Hp elektrik motor performansıyla 0’dan 100’e 7,4 saniyede ulaşıyor. Bu çevre dostu dönüşümün adı da “Burdur Akçaköy Hatıra Ormanı’na 30 adet fidan bağışladık” dedi.

Araçların teslimat törenine HNR Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Arda Hüner, Hüner Global Lojistik Genel Müdürü Ercan Kulaksız, Koçaslanlar Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Koçaslan, Lokman Koçaslan, Koçaslanlar Motorlu Araçlar Genel Müdürü Didem Aras ve Renault Mais Satış Bölge Koordinatörü Rüyan Avcıoğlu katıldı. Törende Hüner’e Koçaslan tarafından plaket takdim edildi. -BURSA

haberkulp.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu